Jak korzystać z katalogu online

Rejestracja do katalogu
1. Aby założyć konto w katalogu niezbędna jest rejestracja. Biblioteka przesyła link aktywacyjny na adres mailowy podany przez Czytelnika.
2. Podczas rejestracji należy podać Nazwę użytkownika  (jednowyrazową, z przynajmniej jedną dużą literą) oraz Hasło (co najmniej 7 znaków, z jedną dużą literą i jedną cyfrą).
3. Czytelnicy, którzy nie podali adresu email mogą uzupełnić dane osobiście w Bibliotece lub odebrać kod aktywacyjny w wersji papierowej. Następnie podczas logowania należy kliknąć Nie mam konta oraz postępować jak w pkt 2, dodatkowo wprowadzając kod aktywujący konto.
4. Czytelnicy, którzy nie podali maila nie będą mogli zresetować hasła, zamawiać dostępnych pozycji oraz rezerwować książek, które są wypożyczone. Możliwe jest wyłącznie dwukrotne przedłużenie terminu zwrotu pożyczonych książek.

1. Aby zalogować się do katalogu należy podać Nazwę użytkownika oraz Hasło.
2.  Istnieje możliwość zmiany hasła, w takim przypadku należy podać Nazwę użytkownika i pobrać kod resetu, który zostaje wysłany na maila Czytelnika.

Zamawianie dostępnych zbiorów
Można zamówić maksymalnie 4 pozycje. Czytelnik otrzyma mailowo potwierdzenie zamówienia.

Rezerwacja wypożyczonych zbiorów
Można dokonać rezerwacji maksymalnie 4 wypożyczonych pozycji (system wyświetli miejsce w kolejce). Czytelnik zostanie poinformowany mailowo, gdy książka będzie dostępna.

Przedłużanie terminu książek, płyt

Czytelnik po zalogowaniu się na swoje konto w katalogu on-line może przedłużyć wypożyczone przez siebie zbiory dwukrotnie na okres dwóch tygodni (UWAGA! Można przedłużyć wyłącznie książki i płyty, które nie są po terminie zwrotu! i które nie zostały zarezerwowane przez innych Użytkowników Biblioteki)