AKTUALNOŚCI

Zapraszamy na prelekcję Andrzeja Boryczki i Marka Stoszka

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na prelekcję Andrzeja Boryczki i Marka Stoszka z cyklu Polska za progiem “Galicyjski szlak naftowy”. 8 grudnia 2022 r., godz. 18.00, Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Mickiewicza 17.


Certyfikaty oraz upominki

Sztuka Less Waste

Projekt dobiegł końca! Wczoraj otworzyliśmy wystawę prac wykonanych na warsztatach przerabiania ubrań oraz tworzenia kolaży. Dodatkowo można obejrzeć prace wykonane również przez prowadzące zajęcia Ewelinę Lebidę i Paulinę Żądło. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy. Warto! Dziękujemy Wszystkim zaangażowanym w projekt, a przede wszystkim Uczestnikom, którzy wykazali się nieograniczoną inwencją twórczą! „Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce”


Czy mnie znasz? – wyniki konkursu

Ile gatunków ptaków można spotkać w Polsce? Które polskie jezioro jest najgłębsze, a które województwo najmniejsze? Na te i inne pytania odpowiadali uczestnicy quizu „Czy mnie znasz?”, zorganizowanego w ramach Tygodnia Patriotycznego w bibliotece. Głównym celem konkursu było nie tyle sprawdzenie wiedzy uczestników, ile zachęcenie ich do poszukiwania informacji w książkach. Jak zwykle – nasi czytelnicy poradzili sobie z tym zadaniem znakomicie. Poniżej prezentujemy listę osób, którym quiz udało się…


Sztuka Less Waste -wernisaż wystawy

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Sztuka Less Waste !! 25 listopada 2022, godz. 18.00 „Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce”


Wykład dr Tomasza Majkowskiego

Gry cyfrowe i literatura?

Czy gry cyfrowe to nowa literatura? Na to pytanie starał się odpowiedzieć dr Tomasz Majkowski. Omawiał różne rodzaje gier komputerowych i odniesienia do nich w literaturze. Młodzież była szczerze zainteresowana. Bardzo dziękujemy za spotkanie. Wszystko jest możliwe dzięki dofinansowaniu w ramach konkursu BLISKO!! Realizacja inicjatywy oddolnej. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.


Zastępca burmistrza przemawia do gości

Biblioteka Bliżej

Projekt “Biblioteka Bliżej” dobiegł końca! Dziękujemy Wszystkim za przybycie na uroczystą galę! Gościliśmy zastępcę Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Mateusza Sudra, naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta i Gminy Myślenice Małgorzatę Ciemińską, przedstawicieli Gminnej Biblioteki Publicznej im. ks. Józefa Sadzika w Sułkowicach, Biblioteki Samorządowej w Tokarni, Myślenickiego Klubu Fantastyki, Przytul Sierściucha oraz Antoninę Sebestę. Wszystko jest możliwe dzięki dofinansowaniu w ramach konkursu BLISKO!! Realizacja inicjatywy oddolnej. Dofinansowano ze środków…


1 2 3 146

Skip to content