AKTUALNOŚCI

Książki

Językowe ferie

Ferie w bibliotece to doskonała okazja do rozwijania umiejętności językowych w sposób kreatywny i przyjemny. O czym przekonali się uczestnicy wczorajszych zajęć. Razem z utalentowanymi uczestnikami odkrywaliśmy tajniki bogactwa językowego poprzez interaktywne gry, ciekawe zadania. Niezapomnianym wydarzeniem było nasze Słowoturniejowe starcie. Wszyscy uczestnicy dali z siebie wszystko. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział! Dziękujemy wszystkim Uczestnikom za wspaniałe chwile podczas naszych ferii w Bibliotece! To były niezapomniane dni…


Dzieci na zajęciach

Ferie z przysłowiem

Z zatargu braci wróg się bogaci – o tym, jak ważna jest zgoda, wzajemne wsparcie i wybaczanie rozmawialiśmy podczas naszego feryjnego spotkania z przysłowiami – tym razem zainspirowanego książką Renaty Piątkowskiej. Bliżej poznaliśmy także inne polskie przysłowia, a na koniec stworzyliśmy do nich barwne ilustracje. Książka Z przysłowiami za pan brat – podobnie jak wiele innych znakomitych publikacji Renaty Piątkowskiej – dostępna jest w Oddziale dla Dzieci. Zapraszamy!


Przedstawienie autorki

Marta Grucela – warsztaty

Wczoraj popołudniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. ks. Jana Kruczka gościliśmy Panią Martę Grucelę – autorkę książki “Słoń wielce nieskromny i inne wiersze”. Pisarka poprowadziła bardzo interesujące i zabawne warsztaty ze słowem. Uczestnicy naszego feryjnego spotkania układali rymowanki, grali w “plotkę” , czytali fragmenty wierszy, a także rysowali głównego bohatera – Słonia wielce nieskromnego. Autorce i wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w warsztatach.


Dzieci słuchają bajki

Ferie z Kurą Adelą

Co łączy krzesło, krasnoludka i książkę? Dzięki opowiadaniu „Kura i krasnoludek” z książki „Kura Adela. Jak kura nie chciała być kurą” Joanny Krzyżanek uczestnicy naszych feryjnych zajęć bliżej poznali literę K. A kura, której kaprysy spełniał krasnoludek, zainspirowała ich do stworzenia własnych, niepowtarzalnych wzorów. Cała seria książek o kurze Adeli dostępna jest w Oddziale dla Dzieci – zachęcamy do lektury!


Fantastyczne Ferie 2024

Myślenicki Klub Fantastyki zaprasza na corocznie organizowane Fantastycznie Ferie. W tym roku będziemy dla was otwarci w następujących porach: Sobota (24.02) 10:00 – 19:00Niedziela (25.02) 12:00 – 19:00 Plan Fantastycznych Ferii 2024: Sobota: 10:00 – 19:00 Games Room 16:00 – 17:30 Konkurs Muzyczny Sesja Dragonbane RPG (godzina rozpoczęcia już w krótce) Konkurs pisania historii postaci fantastycznej (godzina oraz szczegóły zasad i przebiegu konkursu już w krótce) Niedziela: 12:00 – 19:00…


Bibliotekarka z goglami VR

Bibliotekarze a VR

Dnia 19 lutego 2024 r. odbyło się szkolenie dla bibliotekarzy Miejskiej Biblioteki Publicznej. dotyczące obsługi VR. Prowadzącym szkolenie był Karol Baranowski z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie. Sprzęt zakupiony z Grantu w ramach projektu “Cyfrowa gmina”, w konkursie grantowym “miniPAKT – gminne pracownie komputerowe”. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach REACT-EU, Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.


1 2 3 174

Skip to content