Ogłaszamy konkurs literacki “Polska: Kraj Ukochany Matki mej”

Ogłaszamy konkurs literacki na esej dotyczący biografii wybranego przez siebie Polaka pochodzącego z Kresów Wschodnich. Tekst może dotyczyć zarówno postaci powszechnie znanych z dziejów Polski, jak i bohaterów historii rodzinnych. Celem konkursu jest zainspirowanie młodzieży do poszukiwania wzorców w historii Polski oraz wzbudzenie zainteresowania skomplikowaną przeszłością naszego kraju oraz bogactwem kultury Kresowej.

Teksty razem z formularzem zgłoszeniowym należy przesyłać na adres: biblioteka@myslenice.pl , w temacie maila proszę wpisać: „Polska: Kraj, Ukochany Matki Mej” do dnia 20 kwietnia 2024.

Organizatorami Konkursu Polska: Kraj, Ukochany Matki Mej są: Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Kruczka w Myślenicach, prof. Jean Novak oraz Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu.

Opublikowano przez w dniu 12 marca 2024 w Aktualności