Filia w Głogoczowie

Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej ulokowana jest w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury.
Adres: 32-444 Głogoczów 406
, tel. 12 312 71 76 , Adres e-mail : bibl.glogoczow@gmail.com
Filię Biblioteczną prowadzi Beata Wałęga.

Poniedziałeknieczynne
Wtorek 10.00-14.00
Środa08.00-12.00
Czwartek  14.30-18.30
Piątek         10.00-18.00

Księgozbiór liczy 8278 książek oraz 59 audiobooków (stan na koniec 2023 r.). Rocznie Filia zapisuje przeciętnie 346 czytelników. Zbiory udostępniane są bezpłatnie. Książki można wypożyczać na okres jednego miesiąca. Istnieje możliwość przedłużenia okresu przetrzymywania książek.
Jednorazowo czytelnik może wypożyczyć dwie książki. Biblioteka dysponuje mini czytelnią – na 8 miejsc.

W bibliotece można korzystać z dwóch stanowisk komputerowych wyposażonych w dostęp do Internetu.

Głogoczowska placówka MBP oferuje: literaturę piękną polską i obcą, popularnonaukową (z różnych dziedzin wiedzy) oraz lektury dla uczniów szkół podstawowych i średnich.

Dla najmłodszych czytelników przygotowano literaturę dziecięcą.

Znajdź nas na FB (kliknij)

w 2014 biblioteka przystąpiła do progrmu:

Priorytet 2-Program Biblioteki Narodowej “Zakup nowości wydawniczych do bibliotek. Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych

Strategicznym celem priorytetu jest wspieranie w formie partnerstwa bibliotek publicznych i bibliotek szkolnych dostępu do nowości wydawniczych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz kształtowania postaw/nawyków korzystania z wiedzy i informacji pozyskanych z szeroko rozumianej literatury.