Prezentacja Wiśniowej

Począwszy od 20 listopada 2009 w Domu Greckim oglądać można wystawę „Gmina Wiśniowa”. Jest to kolejna z cyklicznych ekspozycji obrazujących artystyczny, gospodarczy i intelektualny dorobek poszczególnych gmin powiatu myślenickiego. Prezentacja przygotowana została wspólnym staraniem władz gminy, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Myślenicach oraz Biblioteki Gminnej we Wiśniowej.

A gmina ma się czym pochwalić. Dobrze znana jest zarówno miłośnikom astronomii (Działa Tu obserwatorium) jak i osobom pasjonującym się paralotniarstwem (tym oferuje bowiem znakomite warunki do uprawiania tego sportu. Biegnące przez jej tereny szlaki cieszą się też uznaniem turystów.

Wernisaż wystawy uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca „Banda Burek” (działa on przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu we Wiśniowej) oraz degustacja potraw przygotowanych przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich.

Opublikowano przez w dniu 23 listopada 2009 w Bez kategorii