Zasadziliśmy drzewa w ramach akcji “ZazieleńMY Bibliotekę”!

W ostatnich dniach wspólnie posadziliśmy obok budynku nowe drzewa: platana oraz cztery wiązy.

Platan otrzymał imię wyłonione dzięki głosowaniu czytelników na naszej stronie internetowej – Tomaszek, imię jednego z bohaterów powieści Marii Dąbrowskiej “Noce i dnie”.

Drzewo zostało zasadzone przez burmistrza Jarosława Szlachetkę oraz przedstawicieli myślenickich instytucji kultury: Agnieszkę Kazanecką-Bylicę – dyrektora biblioteki, Piotra Szewczyka – dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu oraz Łukasza Malinowskiego – dyrektora Muzeum Niepodległości.

Imiona dla wiązów wybrali: uczniowie z klasy humanistycznej 3G I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Myślenicach – Izabela (“Lalka” Bolesława Prusa), dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 6 w Myślenicach – Dyzio Marzyciel (bohater wiersza Juliana Tuwima), członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki – Pan Cogito (bohater wierszy Zbigniewa Herberta) oraz członkowie Myślenickiego Klubu Fantastyki – Fangorn (imię pochodzące z “Władcy Pierścieni” J. R. R. Tolkiena).

Opublikowano przez w dniu 13 października 2020 w Aktualności