Wystawa Mieczysława Wielomskiego

2.07. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się wernisaż wystawy Mieczysława Wielomskiego "Śląsk – przeciw nicości".

Mieczysław Wielomski (1948-2018) – wybitny polski artysta-fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików i Fotoklubu Rzeczpospolitej, twóra kilku formacji fotograficznych takich jak Kron, Hard, Landskapiści, Pictorial Team i Stowarzyszenie Fotograficzne "Przeciw Nicości", które teraz nosi jego imię. Spośród otrzymanych ponad setki nagród w konkursach krajowych i zagranicznych nakwyżej cenił Sinar Photography Award, nagrodę Ministra Kultury RP, nagrodę Królewskiego Towarzystwa Fotograficznego, medal im. Jana Bułhaka. Niespełna rok przed śmiercią otrzymał medal Fotoklubu RP "Za Zasługi dla Fotografii Polskiej".

Opublikowano przez w dniu 26 czerwca 2019 w Bez kategorii