I co teraz?

Ludzie oglądają obrazy wiszące na ścianie w holu biblioteki.

20 stycznia w Miejskiej Bibliotece Publiczna odbył się wernisaż wystawy “I co teraz?” Agi Ślusarczyk-Bańskiej i Róży Polewki.

Wystawa będzie dostępna do obejrzenia w holu biblioteki do 12 lutego 2022 r.

Aga Ślusarczyka-Bańska wychowała się w niewielkiej miejscowości 53 km pod Krakowem, wyjeżdżając do krakowskiego Liceum Plastycznego rozpoczęła swoją artystyczną podróż w kierunku warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, po drodze epizodycznie dokształcając się w rzymskiej Accademia di Belle Arti. Przez cały czas trwania tej drogi unikała publikacji swojej sztuki w mediach społecznościowych, na wystawach, aukcjach czy konkursach pozwalając dojrzewać jej w oparach kolejnych eksperymentów, których rezultaty od niedawna dane jest oglądać szerszej publiczności. 1 lipca 2021 obroniła dyplom w Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierownictwem proj. Jarosława Modzelewskiego i dr hab. Jakuba Łęckiego. Żyje, pracuje i tworzy w Reykjaviku.

Róża Polewka wychowała się w Jaworniku. Po czym wyjechała do Krakowa by uczyć się w Liceum Sztuk Plastycznych, a 16 czerwca 2021 skończyła Edukację Artystyczną na wydziale malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom wykonała pod kierownictwem prof. Adama Brinckena, a aneks pod okiem prof. Bogusławy Bortnik-Morajdy. Nie pożegnała się jednak z uczelnią, kontynuuje pracę w Galerii ASP, z którą jest związana od 3 lat. Eksperymenty i ciągłe szukanie odpowiedniego środka przekazu jest jej głównym celem.

Opublikowano przez w dniu 20 stycznia 2022 w Aktualności


Skip to content