Światło w sobie mam

Światło w sobie mam

„Światło w sobie mam” to projekt realizowany w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii”. Nasz cel to ukazanie, że nie potrzeba wiele, aby zrobić coś dobrego. Nie ma granicy wiekowej w czynieniu dobra – jest to dla wszystkich.

W trakcie trwania projektu wzięliśmy udział w akademii organizowanej z okazji 11 listopada. Publiczność mogła usłyszeć w naszym wykonaniu utwory: „Dziś idę walczyć mamo”, „Piechota” i „Żeby Polska była Polską”. Ponadto na Facebook-u i Youtube można znaleźć w naszym wykonaniu „Mury”, „Miasto” i „Orzeł Biały”.

W listopadzie mogłyśmy pomóc w organizacji zabawy andrzejkowej, a w lutym zabawy karnawałowej  dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej im. Ludwika i Anny Helclów w Krakowie. Zostałyśmy tam przyjęte z ogromną radością. Jednak nie tylko my sprawiłyśmy radość mieszkańcom, oni również nam ją przekazali. Wniosek jest jeden. Dzieląc się Ty również zyskujesz. Nie spodziewałyśmy się, że ścianka do zdjęć spotka się z tak dużym zainteresowaniem. Pamiątkowe zdjęcia trafiły do mieszkańców Domu Opieki. Z mieszkańcami spotkałyśmy się raz jeszcze w lutym na wspólnym kolędowaniu przy dźwiękach akordeonu, skrzypiec i gitary.

Wspólnie z „Działaj sercem 2020” podczas trwania akcji zorganizowałyśmy kiermasz mikołajkowy w Zespole Szkół Małopolska Szkoła Gościnności im. Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach. Pozytywnym zaskoczeniem był odzew z jakim spotkała się akcja. Dzięki hojności i chęci pomocy zebrałyśmy 3491,70zł. Współpracując ze Stowarzyszeniem Pomocy Szkole przy Zespole Szkół Małopolska Szkoła Gościnności uzyskane środki postanowiliśmy przeznaczyć na pomoc uczniom potrzebującym.

Prowadzimy także akcję zbiórki plastikowych zakrętek. W akcję włączyły się: Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Kruczka w Myślenicach oraz inne placówki, jednak w wyniku obecnej sytuacji, która trwa od marca, byliśmy zmuszeni do wstrzymania akcji ze względów bezpieczeństwa.

 

Opublikowano przez w dniu 6 maja 2020 w Bez kategorii


Skip to content