Wynalazczyni 2017

Wynalazczyni 2017

Myśleniczanka dr hab. inż. Agnieszka Sobczak-Kupiec profesor Politechniki Krakowskiej na Wydziale Inżynierii i Technologii została zwyciężczynią Konkursu WYNALAZCZYNI 2017. Laureatka zajmuje się otrzymywaniem nanometali, nanosrebra i nanozłota. Porusza się na pograniczu inżynierii materiałowej, technologii chemicznej i nanotechnologii. Naśladując naturę, opracowuje biomimetyczne materiały wszczepienne, wzorowane na strukturach biologicznych. Stworzyła syntetyczny substytut kości o właściwościach antybakteryjnych.

W 150 rocznicę urodzin wielkiej polskiej uczonej – dwukrotnej noblistki Marii Skłodowskiej-Curie, Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów (SPWiR) i Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT (FSNT-NOT) wraz z czasopismem „Przegląd Techniczny” i przy wsparciu Urzędu Patentowego RP zorganizowały Konkurs-Plebiscyt „Wynalazczyni 2017”.

   (fot. Jan Zych)

Dr hab. inż. Agnieszka Sobczak-Kupiec była gościem biblioteki we wrześniu 2017 roku. Wygłosiła wykład Nowoczesne materiały dla medycyny w ramach projektu edukacyjnego Wiedza to sukces zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Myślenicach.

GRATULUJEMY!!!

 

Opublikowano przez w dniu 26 marca 2018 w Bez kategorii


Skip to content