Luminariusz

Luminariusz

Rok temu przeczytałem książkę pt. „Luminariusz” autorstwa Agnieszki Stelmaszyk. Jest to pierwsza część serii „Koalicja Szpiegów”. To powieść sensacyjna, z gatunku conspiracy thriller. W tej książce znajdziemy dynamiczną akcję, potężne tajne organizacje, szpiegowskie gry, nagłe zwroty akcji, pościgi i strzelaniny, zamachy, wielkie tajemnice oraz niesłychanie młodych i dzielnych bohaterów.

Książka opowiada o niezwykłych wydarzeniach w życiu trójki z pozoru normalnych dzieci. Robert, Harriet i David, których rodzice zginęli w tajemniczych okolicznościach, nigdy nie uwierzyli w ich śmierć. W chwili, gdy Robert znajduje dziwny list, podejrzewa, że ktoś maczał palce w śmierci jego rodziców. Chcąc dowiedzieć się prawdy, Robert wyrusza na szaloną wyprawę do Niemiec, by spotkać się z tajemniczym Luminariuszem.  Po drodze wiele razy znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie oraz dowie się rzeczy, o których istnieniu nawet mu się nie śniło. Na szczęście nie jest sam, w ryzykownych akcjach pomaga mu jego przyjaciółka z Berlina – Ramona Siegmeier. Razem próbują odkryć prawdę o projekcie, nad którym rodzice Roberta pracowali przed śmiercią. To wcale nie koniec! W tym samym czasie, na drugim końcu świata podobne listy znajduje dwójka innych dzieci – David i Harriet. Oni też próbują odkryć prawdę. Drogi Roberta Szykulskiego, Harriet McLeod oraz Davida Fergusona krzyżują się w jednym miejscu – przed obliczem owego tajemniczego Luminariusza. Od teraz na życie tej trójki polują rosyjscy agenci, Koalicja Szpiegów i straszliwa Elpidia Winter!

Według mnie jest to ciekawa i trzymająca w napięciu powieść zarówno dla młodszych, jak i dla starszych. Ja sam, kiedy ją czytałem, byłem pod wrażeniem różnorodności tej książki. Z jednej strony opowiada o tragicznej sytuacji Roberta i jego nietypowym życiu. Natomiast z drugiej strony wtajemnicza w świat tajnych agentów, koalicji i niespodziewanych zwrotów akcji. Jest to powieść, która sprawiła, że się wzruszyłem, sprawiła, że odkryłem wartość rodziny, sprawiła, że nie mogłem się oderwać od tej niezwykłej książki.

Jeśli nie wiesz jaką książkę wybrać do czytania na wakacje, to naprawdę zachęcam Cię byś wybrał/a właśnie tę! Jest to niesamowita historia, która na pewno Ci się spodoba. Albowiem powieść ta skrywa w sobie to, co w książce najważniejsze.

Xawery Dyląg, wolontariusz biblioteczny

Opublikowano przez w dniu 29 czerwca 2022 w


Skip to content