Recenzje czytelników

DRUŻYNA WYRZUTKI

O książce, którą tu zaprezentuję, słyszałam same dobre opinie, więc postanowiłam ją przeczytać. Okazało się, że naprawdę było warto. Książka wciąga już od pierwszych stron. Ciekawie wykreowani bohaterowie oraz interesująca fabuła niezwykle umilają czytanie. Na początku dodam jeszcze, że akcja ,,Drużyny” rozgrywa się w tym samym świecie co fabuła serii ,,Zwiadowcy”.

,,Wyrzutki” to pierwsza część ośmiotomowej serii ,,Drużyny”, autorstwa australijskiego pisarza, Johna Flanagana. Oprócz ,,Drużyny” napisał też dwie inne bardzo znane serie książek: ,,Zwiadowców” i ,,A Jesse Parker Mystery”. John Flanagan już od dziecka pragnął pisać książki, jednak swoje marzenie zrealizował dopiero jako dorosła osoba.

Głównym bohaterem książki jest nastoletni Hal Mikkelson, syn byłej aralueńskiej niewolnicy i poległego w boju Skandianina.  Wraz z rówieśnikami rozpoczyna ciężki trening na wojownika. Młodzi Skandianie zostają podzieleni na kilka grup, a Hal staje na czele jednej z nich. Rozpoczęcie ciężkich treningów to nie tylko początek niekończących się wyzwań i rywalizacji, lecz także wielkiej przygody.

Bardzo podobał mi się w tej książce sposób, w jaki John Flanagan ją napisał. Krótkie i treściwe opisy świetnie uzupełniają akcję. Warto też zwrócić uwagę na to, jak australijski pisarz dobrał bohaterów. Są oni zarówno dobrzy, jak i źli, mają zarówno wady, jak i zalety. Podoba mi się również, że w tej książce słownictwo nie jest zbyt wymyślne, dzięki czemu można się skupić na fabule. W ,,Wyrzutkach” nie brakuje też śmiesznych wypowiedzi i sytuacji, co jeszcze bardziej umila czytanie.

To wszystko składa się w jedną, świetną powieść młodzieżową. Książka ,,Wyrzutki” bardzo mi się podobała. Nie mam jej nic do zarzucenia. Uważam, że jest jedną z najlepszych książek jakie miałam dotąd okazję przeczytać. Polecam i zachęcam do jej lektury!

Kamila Piwowarska


Wyróżnienie w konkursie “Napisz recenzję – wygraj książkę!” w kategorii Recenzja dziecięca


Skip to content