Nowe książki w naszej Bibliotece

Lukrecja i dziwny świat dorosłych

Anne Goscinny

Znak Emotikon

Anne Goscinny, córka René Goscinnego, stworzyła współczesną serię dziewczyńskich przygód, które zilustrowała Catel. Pokolenie Mikołajka dorosło, więc czas na nowe: pokolenie Lukrecji! Dotychczasowe cztery tomy zostały docenione przez czytelników, o czym świadczą nominacje w konkursie na najlepszą książkę dziecięcą 2019 w plebiscytach Empiku i Lubimy Czytać.

W świecie dorastającej Lukrecji rządzą kobiety – zwariowane, mądre, niezależne. Za sznurki pociąga mama, ale tylko w czasie wolnym od bycia adwokatką (świat sam się nie naprawi, prawda?), a domowe stery często przejmuje babcia Scarlett, która organizuje wystawne przyjęcia (z bąbelkami!). Choć i tak najwięcej do powiedzenia ma właśnie Lukrecja.