Konkurs

ZazieleńMy Bibliotekę

Konkurs: Imię dla drzewa

Niepowtarzalna okazja: nadaj imię bibliotecznemu drzewu!

W ramach projektu ZazieleńMY Bibliotekę, dofinansowanego przez Gminę Myślenice w ramach Inicjatywy Lokalnej, zaplanowano zagospodarowanie przestrzeni obok Miejskiej Biblioteki Publicznej w Myślenicach. Zostało posadzonych pięć drzew. Imiona dla czterech z nich zostały wybrane przez przedstawicieli różnych grup wiekowych, natomiast piąte, największe, otrzymało imię wybrane przez Czytelników.

Imiona dla drzew to:

Dyzio Marzyciel – imię zostało wybrane spośród 11 propozycji nadesłanych przez przedszkola i szkoły z terenu Gminy Myślenice.

Izabela – imię nadane przez przedstawicieli klas humanistycznych z I LO w Myślenicach – zaczerpnięte z „Lalki” Bolesława Prusa.

Fangorn – imię nadane przez Myślenicki Klub Fantastyki – nawiązuje do klasyki gatunku,„Władcy pierścieni” J. R. R. Tolkiena.

Pan Cogito – imię nadane przez Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych przywołuje niepowtarzalną postać stworzoną przez Zbigniewa Herberta.

Tomaszek – imię wybrane przez Czytelników w głosowaniu, przeprowadzonym na stronie internetowej Biblioteki, w dn. 1-7.10.2020 r. Imię odnosi się do jednego z bohaterów „Nocy i dni” Marii Dąbrowskiej.


Skip to content