Najmniejszy bal świata

Najmniejszy bal świata

2018-05-23 00:00:00

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza serdecznie na rodzinny spektakl teatralny w wykonaniu Teatru im. Ks. Kardynała Karola Wojtyły. Sztukę pt. „Najmniejszy bal świata” wg. scenariusza Maliny Prześlugi w reżyserii Agnieszki Toli Słomki będzie można zobaczyć na deskach MOKiS w dniu 26 maja 2018 (sobota) o 10.00.
Wstęp wolny!

Spektakl potrwa 60 minut i dedykowany jest dzieciom w wieku 6-10 lat. Organizatorzy zachęcają oczywiście do rodzinnego udziału – wszystkich, którzy choć na chwile chcą przenieś się do baśniowego królestwa. Jak podkreśla Piotr Szewczyk, zastępca dyrektora MOKiS, data wydarzenia nie jest przypadkowa. 26 maja, to oczywiście dzień matki, a inscenizacja „Najmniejszy bal świata” to wyjątkowa propozycja na spędzenie sobotniego  przedpołudnia właśnie w MOKiS.
- Czasami to, co mówią rodzice, wydaje się głupie i niepotrzebne. Przecież sami wszystko wiemy najlepiej, sami ze wszystkim sobie świetnie poradzimy. Na dobrą sprawę rodziców mogłoby w ogóle nie być. Moglibyśmy wtedy robić wszystko to, na co mamy ochotę. Dopiero kiedy mamy i taty zabraknie, uświadamiamy sobie, jak bardzo się myliliśmy i jak wiele byśmy zrobili, żeby znów byli z nami – tak o przesłaniu spektaklu mówi jego reżyserka Agnieszka Tola Słomka.
Streszczenie:
W pewnym miniaturowym królestwie trwają przygotowania do dorocznego balu. Nie wszystko idzie jednak zgodnie z planem. Krnąbrna i arogancka Królewna Migawka odmawia uczestniczenia w tym wielkim wydarzeniu. Migawka jest zła na rodziców, że przeszkadzają jej w zabawie i oczekują od niej zaangażowania w organizację przyjęcia. Sporządza magiczny eliksir, który powiększa Króla i Królową i przenosi ich do Krainy Dużych. Wolność, jakiej doświadcza pozbawiona nadzoru rodziców Królewna, szybko przestaje być atrakcyjna. Nie ma kto przytulić, pocieszyć, pocałować stłuczonego kolana. Migawka nie chce przyznać się do swojego błędu, ale bardzo brakuje jej mamy i taty. Powrót Króla i Królowej nie będzie jednak łatwy. Aby odczarować rodziców, musi udać się w niebezpieczną podróż po… gigantycznej nodze swojej mamy. Wyprawa ma uświadomić Królewnie, jak bardzo kocha i potrzebuje swoich rodziców. Spotkane po drodze Oczko W Rajstopie, Komar czy kołnierz z Lisa pomogą jej zrozumieć wagę trzech prostych słów: proszę, dziękuję, przepraszam. Doświadczy też siły przyjaźni, którą odnajdzie w niepozornym Pokurczu.
Autor scenariusza: Malina Prześluga
Opracowanie muzyczne: Krzysztof Cybura
Operator światła: Bogdan Panek  
Reżyseria: Agnieszka Tola Słomka
Obsada:
Królewna Migawka: Kamila Panek
Pokurcz: Marta Mleczek
Pan Przechodzień 1: Zuzanna Skurzyńska
Pan Przechodzień 2: Martyna Słomka
Królowa Malusia: Maja Cybura
Król Maciupek: Szymon Żegleń
Oczko W Rajstopie, Gęsia Skórka: Wiktoria Nostkiewicz
Komar, Lis:  Mateusz Żegleń
Zegarek: Anna Bystrzyńska
Ciarka 1: Aleksandra Bała
Ciarka 2: Karol Pilarczyk
Ciarka 3: Lena Rachwał