Tydzień Bibliotek

Tydzień Bibliotek

2018-05-09 00:00:00

W ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Miejska Biblioteka Publiczna w Myślenicach organizuje bookcrossing.


W bibliotece działa półka bookcrossingowa, gdzie przygotowaliśmy książki, które można wziąć ze sobą, przeczytać i przekazać dalej. Zapraszamy do udziału.


(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA
hasło Tygodnia Bibliotek 8-15 maja 2018,   które nawiązuje zarówno do obchodzonego w tym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, jak i do wielu symbolicznych i praktycznych odwołań ukazujących znaczenie nieskrępowanego żadnymi nakazami czy zakazami czytelnictwa i nieograniczonego dostępu do dziedzictwa kulturowego.
(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA zapewniają w największym stopniu biblioteki. Przypomnijmy, że w Polsce działa ponad 9.500 bibliotek publicznych, 930 naukowych, 21.000 bibliotek szkolnych, blisko 1.480 bibliotek kościelnych, 152 biblioteki więzienne – łącznie około 32.000 placówek świadczących usługi biblioteczne. Są obecne w każdej gminie, w każdym miejscu, gdzie książka jest niezbędna do realizacji ważnych zadań naukowych, edukacyjnych, społecznych, a także ekonomicznych. Biblioteki zapewniają nieograniczony, bezpłatny dostęp do źródeł informacyjnych: tyko biblioteki publiczne udostępniają rocznie ponad 130 mln książek i innych rodzajów dokumentów.