Spotkania po szkoleniach PRB

Spotkania po szkoleniach PRB

2012-12-03 00:00:00

Miło było gościć w naszej bibliotece, która otrzymała niedawno nowy budynek, bibliotekarzy biorących udział w szkoleniach Programiu Rozwoju Bibliotek. Prócz bibliotek, które są z nami w partnerstwie (Dobczyce, Wiśniowa z Lipnikiem, Raciechowice) odwiadziły nas koleżanki z innych powiatów poznane na szkoleniach w Lipnicy Murowanej. Reprezentowały one biblioteki w Wieliczce, Grybowie, Korzennej.

Spotkanie było podsumowaniem szkoleń PRB. Wymieniałyśmy się doświadczeniami jak wiedzę i umiejętności, które nabyłyśmy wcześniej zastosować w praktyce codziennych czynności bibliotekarskich. Przede wszystkim jak, zastosować je w różnych działaniach w ramach programów grantowych, a szczególnie "Aktywna Biblioteka". W miłej, znajomej już atmosferze wypracowałyśmy kilka nowych dla nas sposobów promocji biblioteki i czytelnictwa (nowa szata strony internetowej Facebook itp), organizacji pracy w bibliotece (proste, aczkolwiek pracochłonne czynności bibliotekarskie) oraz udoskonalenie działań, które już prowadziłyśmy (konkursy, spotkania autorskie w innej formule, lekcje biblioteczne).

Z biblioteką partnerską w Wiśniowej opracowywano także organizację wystawy malarskiej - twórczości dzieci i młodzieży w ramach działającego tam koła plastycznego. Zdjęcia z wystawy zostaną umieszczone w kwietniu.

Oby takich spotkań, na których można dzielić się doświadczeniem i "podpatrywać" działalność innych, zaprzyjaźnionych bibliotek było więcej.