Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa

Barbara Arabska – z zawodu prawnik prowadząca własną działalność. Z zamiłowania maluje od ponad 30 lat. Malarstwa uczyła się pod kierunkiem artysty malarza Ludwika Pindla. Natomiast technikę akrylu i suchych pasteli poznała w pracowni artysty malarza Kazimierza Machowiny. Działała w grupie artystycznej „Amarant” w Krakowie. Jest członkiem Stowarzyszenia Teatr pod Zamkiem w Dobczycach oraz Stowarzyszeniu Ceramika bez Granic w Zabierzowie.

Brała udział w kilkunastu plenerach oraz wystawach w kraju i zagranicą, w tym 3 krotnie w Monachium, w ramach współpracy polsko niemieckiej. Jej prace uhonorowano nagrodami, między innymi: w roku 2008 nagroda specjalna w konkursie „ Podgórskie Parki ” – Galeria Rękawka w Krakowie, I nagroda w konkursie do wierszy Zbigniewa Herberta „Dom”  – w Rabce 2009 r.

Zaprezentowane prace na wystawie powstały z inspiracji  parkiem i ogrodem założonym w Osieczanach. Prace wykonane są zarówno w technice suchej pasteli jak i akryli na płótnie i kartonie. Wskazują na zróżnicowanie formy i barwy. Nie mają charakteru realistycznego, są dowodem emocjonalnego przetworzenia, wykorzystania impulsu natury i przemijania, pełne spokoju, uporządkowania i radości z piękna z którym potrzeba obcowania tkwi w każdym z nas.

Oprawa artystyczna wernisażu Teatr TereN pod kierunkiem Toli Słomki

Opublikowano przez w dniu 11 stycznia 2024 w Aktualności


Skip to content