Zapraszamy na spotkanie autorskie dzieci i rodziców

Zapraszamy na spotkanie autorskie dzieci i rodziców

Nasi goście to mieszkające w Myślenicach małżeństwo pisarzy – autorzy m.in. książek dla dzieci, które wydało Wydawnictwo “AGRAFKA”. Premiery pierwszych pięciu książek adresowanych do najmłodszych miały miejsce niedawno – w sierpniu i październiku 2023 r.  Ponadto Anna Chmielewska – od urodzenia mieszkanka Małopolski tworzy poezje inspirowane tradycjami ludowymi i przygotowuje książkę kucharską. Piotr Janusz Chmielewski – od ponad pięciu lat z wyboru mieszkaniec naszego regionu debiutował w 2018 r. powieścią grozy pt. “Mój Dom”, wydaną przez Wydawnictwo Literackie “Białe Pióro”.

Pisane przez nich książki dla dzieci mają walory edukacyjne, promują pozytywne, tradycyjne wartości – ważne i dla wychowywania najmłodszych i dla wszystkich w życiu dorosłym. Będą one miłą, ciekawą i okraszoną humorem rozrywką tak dla milusińskich, jak i dla wprowadzających ich w świat tych opowieści osób dorosłych. 

Pierwsze 3 książki – “Wakacje Biedronka Dwukropka”, “Jak Myszka Zabłądziła” i “Wiewiórek z Wiewiórkowa” są właściwie “serią”. Adresowane do dzieci najmłodszych, którym na razie książki czytać będą rodzice i inni dorośli z najbliższego otoczenia. Książki są napisane tekstem rymowanym, z równą ilością sylab w wierszach, są sylabotoniczne – a więc ich tekst jest melodyjny. Dzięki temu są łatwiejsze dla dzieci do zapamiętywania. Treść ułatwia dzieciom poznawać świat, pomaga przyswoić wartości pozytywne, jak i przestrzega przed istniejącymi zagrożeniami. Ukazuje przykłady pomocne w pokonywaniu trudności. Promuje przyjaźń, odwagę, pomoc innym, empatyczność. 

Kolejna z książek – “Nadzwyczajne Przygody Anulki” jest adresowana właściwie dla podobnej grupy wiekowej, jednak jest pisana prozą – przystępną dla dzieci w formie i treści.

“Najmniejsze Królestwo na Świecie” – to już książeczka dla dzieci w wieku 7 – 12 lat (choć oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby rodzice ją przeczytali młodszym milusińskim). To także proza.

Opublikowano przez w dniu 5 stycznia 2024 w Aktualności


Skip to content