“Wiersz pod choinkę”

Powitanie uczestników spotkania

Wczoraj, Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Kruczka w Myślenicach gościła miłośników poezji na niezwykłym spotkaniu Wiersz pod choinkę. Organizowane przez bibliotekę oraz Stowarzyszenie Literackie Tilia, wydarzenie przyciągnęło tłumy uczestników pragnących podzielić się swoimi ulubionymi wierszami.

Na scenie pojawiło się wielu utalentowanych poetów, wśród których znaleźli się Jan Bajgrowicz, Kasia Dominik, Leszek Głuś, Lucyna Dyrcz Kowalska, Bogusia Górka, Ewelina Kiełtyka, Adam Głogowski, Teresa Święch, Antonina Sebesta oraz Małgorzata Kraus. Każdy z nich miał okazję zaprezentować swój ulubiony wiersz, a także podzielić się własnymi twórczymi dziełami.

Wieczór wypełniony był nie tylko pięknymi słowami, ale także melodią, dzięki uczniom i pedagogom Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Ludomira Różyckiego w Myślenicach. Na instrumentach muzycznych zabrzmiały utwory w wykonaniu Anny Łabędź, Dawida Leńczowskiego, Jakuba Jędryseka, Cecylii Malczewskiej, Mikołaja Chorobika, Katarzyny Basisty i Oliwii Godniak przy akompaniamencie Urszuly Domareckiej-Fikas.

Serdeczne podziękowania kierujemy zarówno do Stowarzyszenia Literackiego Tilia, jak i do wszystkich uczestników, którzy przyczynili się do stworzenia magicznej atmosfery tego wieczoru. Dzięki Wam, poezja i muzyka mogły zjednoczyć nas w wyjątkowym świątecznym nastroju.

Opublikowano przez w dniu 20 grudnia 2023 w Aktualności


Skip to content