Przestrzeń Bibliotek i Nowe Zjawiska Literackie

Wystąpienie Pawła Piwowarczyka

27 listopada br. odbyła się Konferencja Powiatowa Bibliotekarzy, poświęcona dwóm istotnym tematom: Budowa, rozbudowa oraz aranżacja przestrzeni bibliotek oraz Literatura elektroniczna i eksperymentalna: o edukacyjnym potencjale nowych zjawisk literackich.

Pierwsza część konferencji była niezwykle inspirującą podróżą po świecie przestrzeni bibliotek. Danuta Skolarus – dyrektor GBP w Lubniu oraz Paweł Piwowarczyk – dyrektor MBP w Dobczycach dzielili się swoim bogatym doświadczeniem. Przedstawili praktyczne wskazówki dotyczące efektywnego wykorzystania przestrzeni, tworzenia przyjaznych dla czytelników miejsc oraz nowoczesnych aranżacji, które sprzyjają różnorodnym działaniom społeczności lokalnej.

Drugą fascynującą część konferencji prowadził Mikołaj Spodaryk – pracownik Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, eksplorując obszary literatury elektronicznej i eksperymentalnej. Dzięki interesującym przykładom i interaktywnym prezentacjom, uczestnicy konferencji mieli okazję zanurzyć się w świat literatury nowej generacji.

Konferencja zakończyła się owocnymi dyskusjami i wymianą pomysłów, które z pewnością będą inspiracją dla bibliotekarzy w dalszym rozwoju ich placówek. To spotkanie potwierdziło, jak ważną rolę odgrywają biblioteki publiczne w kształtowaniu przestrzeni kulturalnej oraz promocji nowych, eksperymentalnych form literackich.

Dziękujemy wszystkim prelegentom oraz uczestnikom za udział w konferencji, która przyczyniła się do wzbogacenia wiedzy i umiejętności bibliotekarzy, a także podkreśliła znaczenie innowacyjnych podejść do przestrzeni bibliotecznej i literatury.

Opublikowano przez w dniu 29 listopada 2023 w Aktualności


Skip to content