Odkrywając tajniki przekładu

Spotkanie z tłumaczami

Wczorajsze spotkanie w bibliotece z tłumaczami książki “Numer Drugi” Davida Foenkinosa, Aleksandrą Weksej i Karolem Budą, było niezapomnianym doświadczeniem. Wydarzenie zgromadziło miłośników literatury, entuzjastów tłumaczeń i wszystkich, którzy chcieli poznać kulisy pracy nad przekładem tego fascynującego dzieła.

Atmosfera już od samego początku była nasycona pozytywną energią. Biblioteka, w której odbyło się spotkanie, stała się miejscem, gdzie literatura łączyła ludzi i inspiracja unosiła się w powietrzu. Aleksandra Weksej i Karol Buda przywitali nas z uśmiechem na twarzach, gotowi podzielić się swoim doświadczeniem z tłumaczenia książki “Numer Drugi”.

Spotkanie prowadziła nasza koleżanka Aleksandra Byrska. W trakcie dyskusji poruszono wiele ciekawych kwestii związanych z procesem tłumaczenia. Publiczność aktywnie uczestniczyła w rozmowie, zadając pytania dotyczące technik tłumaczenia, wyborów językowych i interpretacji niektórych fragmentów tekstu.

Chcemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w tym wyjątkowym spotkaniu. Wasza obecność, świetna atmosfera i inspirująca dyskusja uczyniły to wydarzenie niezapomnianym. Dzięki takim spotkaniom literatura staje się nie tylko miejscem przekazu treści, ale także źródłem inspiracji i dialogu między ludźmi.

Opublikowano przez w dniu 24 listopada 2023 w Aktualności