Spleen — czas cienia

Miejska Biblioteka Publiczna oraz Stowarzyszenie Myślenickiej Grupy Fotograficznej mgFoto zapraszają

na wystawę Lilianny Wolnik

Wernisaż odbył się 24 stycznia 2023 r.

Lilianna Wolnik– jest absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego na wydziale Wychowanie Plastyczne. Umiejętności szlifowała na licznych warsztatach i plenerach fotograficznych.
Dominującą tematyką jej zdjęć są ludzie i rzeczywistość w której żyją, ich emocje, codzienność, przemijanie i jego wpływ na otoczenie. Interesuje ją szeroko pojęta fotografia społeczna.
Podróże na Daleki Wschód zaowocowały pracami o egzotycznej tematyce z uwzględnieniem nie tylko portretów mieszkańców, ale również architektury i krajobrazu. Pewien rozdział w swojej twórczości poświęciła Chasydom, fotografując ich w Umaniu, Leżajsku i na krakowskim Kazimierzu. Seria zdjęć poświęconych tej tematyce została zaprezentowana na wystawie, podczas Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie w 2011 roku.

Fascynuje ją Śląsk, jego znikający klimat. Swoje poszukiwania zaprezentowała na kilkunastu wystawach zbiorowych oraz na indywidualnej wystawie „Śląskie ścieżki” w 2020, roku w Gliwicach . W 2020 roku miała także indywidualną wystawę „Paris, Paris” w Dobczycach.

W ramach działalności w fotograficznym Stowarzyszeniu Przeciw Nicości oraz grupie fotograficznej Pictorial Team, zajmowała się także fotografią w konwencji modern piktorializmu. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą. W 2014 roku wystawiała swoje zdjęcia na Festiwalu Fotografii Paris Photo w Paryżu, a fotografie z Kambodży prezentowała na indywidualnej wystawie w Krakowie. W 2017 roku w ramach Kraków Photo Fringe miała indywidualną wystawę ”Widzenie” w Galerii w Myślenicach. Jest członkiem Myślenickiej Grupy Fotograficznej mgFoto, członkiem rzeczywistym Fotoklubu RP oraz członkiem ZPAF.

Opublikowano przez w dniu 18 stycznia 2023 w Aktualności