GRA MIEJSKA “ARCHIWUM 1342” JUŻ ZA NAMI

Na ekipy startujące w grze miejskiej zorganizowanej z okazji 680 lecia Myślenic czekało wiele różnorodnych zadań i konkurencji w punktach usytuowanych w przestrzeni miejskiej Myślenic. Do wykonania przygotowanych zadań potrzeba było nie tylko wiedzy, ale też sprytu i spostrzegawczości.

Do zabawy, która odbywała się w minioną sobotę zgłosiło się 15 zespołów (łącznie 45 osób). Uczestnicy bawili się współzawodnicząc ze sobą podczas odkrywania tajemnic miasta. Za rozwiązanie zadań i wyzwań otrzymywali w punktach kontrolnych dary, które przeznaczone były dla rozbójniczki Katarzyny. Tylko w ten sposób mogli ja przebłagać, by oszczędziła mieszkańców miasta przed nieszczęściem. Katarzyna oczekiwała na nich w lochach Biblioteki. W rolę zbójniczki wcieliła się Tola Słomka.

Wszystkie zespoły po zakończeniu zmagań otrzymały nagrody za uczestnictwo, a 10 zespołów dodatkowo nagrodę za odcinek specjalny. Fundatorem nagród była firma Polplast z Myślenic. Przy punktach kontrolnych pomocą służyli harcerze z Hufca ZHP Myślenice.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych projektach organizowanych w Bibliotece.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

Zdjęcia Myślenice ITV Telewizja Internetowa

Opublikowano przez w dniu 10 października 2022 w Aktualności