Spotkanie autorskie dla członków DKK dla dzieci

Autorka prezentuje dzieciom książkę o Jadzi Pętelce.

Znakomitym ukoronowaniem całorocznej działalności Dyskusyjnego Klubu Książki jest spotkanie autorskie. Podczas rozmowy z pisarzem czytelnicy odkrywają sekrety „narodzin” książkowych bohaterów, dowiadują się, kto nadał im imiona (i dlaczego brzmią one właśnie tak), mają okazję zapytać o kolejne, jeszcze nieopisane przygody. Ba! Zdarza się, że to oni sami podsuwają autorom pomysły!

We wtorek, 14.06., członkowie naszego dziecięcego DKK mieli okazję poznać Barbarę Supeł – autorkę bestsellerowych serii o Stasiu Pętelce i Jadzi Pętelce, twórczynię postaci Kapitana Kiwi oraz wielu wierszowanych opowieści. Pani Basia przypomniała dzieciom głównych bohaterów swoich historii, zaprosiła je do zabawy (jaką frajdą było udawanie psa Pirata lub leniących się leniwców!), a następnie zaangażowała wszystkich do pomocy panu Jackowi, konserwatorowi z przedszkola Stasia Pętelki.

Każdy narysował przynajmniej jeden szczebel drabiny, po której trzeba było przejść, by strącić z drzewa tkwiącą tam piłkę.

Radość, zaciekawienie, poczucie zrozumienia (uczuć, potrzeby ruchu i natychmiastowego dzielenia się myślami 😉 to autentyczna zachęta, by odwiedzać bibliotekę jak najczęściej i z przyjemnością sięgać po kolejne książki. Dziękujemy pani Basi za stworzenie tak miłej atmosfery i mamy nadzieję, że nasi klubowicze po wakacyjnej przerwie z niesłabnącym zapałem będą uczestniczyli w regularnych spotkaniach DKK.

Opublikowano przez w dniu 17 czerwca 2022 w Aktualności


Skip to content