Wernisaż wystawy “Archiwum Rzeczy i Zjawisk Irytujących”

Zdjęcia wiszą na ścianie.

9 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się wernisaż wystawy prac Pauliny Mazurek pt. Archiwum Rzeczy i Zjawisk Irytujących.

Wystawę można obejrzeć od 9 czerwca do 9 lipca 2022 r. 

Paulina Mazurek

ur. w 1995 r. w Lublinie. Absolwentka Fotografii na Uniwersytecie Warszawskim, studentka Sztuki Współczesnej na Wydziale Sztuki UP, członkini KSAF. Edukatorka w Galerii Labirynt.

Fotografka, fotoedytorka, artystka intermedialna, początkująca kuratorka.

W swoich pracach najczęściej posługuje się szeroko pojętym medium fotografii, wideo, kolażu analogowego, montażu cyfrowego. Działa także w obszarze dokumentu subiektywnego i eksploruje możliwości “nowych nowych mediów”. Porusza wątki społeczne i relacyjne, interesują ją religia, turyzm, estetyka kiczu, działania partycypacyjne.

Finalistka Grand Press Photo 2020, nominowana za reportaż oraz portret w kategorii Young Poland, uczestniczka wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą.

Monika Machowska – kurator

Myśleniczanka. Kulturoznawczyni, absolwentka m.in. Rosjoznawstwa, Amerykanistyki, Migracji Międzynarodowych WSMiP na Uniwersytecie Jagiellońskim, dyplomantka Sztuki Współczesnej na Wydziale Sztuki UP.

Zainteresowana kulturą współczesną i konfliktowym dziedzictwem. W działalności badawczej zajmuje się tematem mniejszości etnicznych i bezdomności w Stanach Zjednoczonych. Zaangażowana społecznie.

Opublikowano przez w dniu 10 czerwca 2022 w Aktualności


Skip to content