PIĘKNO MAŁOPOLSKI – SŁOWEM OPISANE

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ ogłasza 2. Konkurs Literacki „PIĘKNO MAŁOPOLSKI – SŁOWEM OPISANE”

Ogłoszony po raz pierwszy w ubiegłym roku Konkurs Literacki przyniósł obfity plon w postaci kilkuset nadesłanych prac opisujących – prozą i wierszem – piękno Małopolski. Dlatego po raz kolejny zapraszamy do udziału w naszym Konkursie każdego kto zechce opisać piękno naszego regionu, fragmenty jego krajobrazu i architektury; piękno twórczości ludowej, rękodzieła, obrzędów i zwyczajów, legend, a może nawet smaku niepowtarzalnych, tradycyjnych małopolskich potraw. Ale też piękno zwykłych ludzi, na co dzień zamieszkujących tę ziemię.

Konkurs przeprowadzony zostanie w dwóch kategoriach: wiersza i prozy oraz w trzech grupach wiekowych: do lat 12, od 13 do 17 lat i od lat 18. Dodatkowo oddzielnie oceniane będą utwory napisane językiem literackim i gwarowym.

Termin nadsyłania prac: do 22 kwietnia 2022 r.

Koncert Finałowy, połączony z ogłoszeniem wyników przewidujemy na dzień 27 maja 2022 r.

W załącznikach szczegółowy regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy.

W razie pytań kontakt telefoniczny pod numerem: 18 44 82 635 lub mailowy pod adresem: j.michalik@mcksokol.pl

Opublikowano przez w dniu 9 lutego 2022 w Aktualności