Spotkanie autorskie z Aleksandrą Zielińską

Spotkanie autorskie z Aleksandrą Zielińską

12 października o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Myślenicach odbyło się spotkanie autorskie z Aleksandrą Zielińską. Serdecznie dziękujemy naszym Czytelnikom za przybycie oraz za aktywne uczestnictwo.

Aleksandra Zielińska to laureatka Nagrody im. Adama Włodka za rok 2017.Swoim czytelnikom dała się poznać jako autorka takich powieści jak: “Przypadek Alicji” oraz “Bura i szał”. Dzięki tej pierwszej otrzymała nominację do Nagrody Conrada 2015 za najlepszy debiut literacki. Dzięki drugiej natomiast nominowano ją do Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza 2017. We wrześniu 2017 roku ukazał się jej zbiór opowiadań “Kijanki i kretowiska”, w kwietniu 2019 roku WAB opublikowało jej kolejna powieść – “Sorge”. Aleksandra Zielińska jest członkinią zespołu literackiego przy Studiu Munka oraz członkinią grupy literackiej Harda Horda.

Wszystko jest możliwe dzięki dofinansowaniu w ramach konkursu BLISKO!!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

Opublikowano przez w dniu 14 października 2021 w Aktualności


Skip to content