Święto biblioteki!

Święto biblioteki!

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale biblioteka to tak naprawdę miejsce zaczarowane. Każdego dnia stwarza okazję do odbywania spotkań właściwie niemożliwych. W jaki sposób?

Przede wszystkim – przy pomocy książek. Każda biblioteka pośredniczy w przekazywaniu myśli i wrażeń pomiędzy tymi, których na ogół bardzo wyraźnie oddziela czas i przestrzeń.

Ale bywa i tak, że te niezwykłe spotkania przybierają konkretną, realną formę. Wówczas w bibliotece odbywa się prawdziwe święto!

7 X 2021 r. takie święto obchodził nasz Oddział dla Dzieci. Mieliśmy wówczas okazję gościć panią Justynę Bednarek – znakomitą pisarkę, której książki są tak popularne, że trudno je spotkać stojące bezczynnie na półkach – oraz członków dziecięcego Dyskusyjnego Klubu Książki (grupę „Motylki” z Przedszkola Samorządowego nr 6 w Myślenicach).

Pani Justyna zaintrygowała młodych czytelników opowieściami o „ziarnach prawdy”, tkwiących w skarpetkowych historiach, zaciekawiła nieznaną im jeszcze przygodą o czarnej lewej skarpetce z anilany i zainspirowała do stworzenia własnych, autorskich i niepowtarzalnych skarpetek-kukiełek. Na koniec przyszedł czas na wspólne występy w teatrzyku, gdzie każdy mógł powiedzieć i usłyszeć coś bardzo miłego.

Uśmiech, radość, zaciekawienie widoczne na twarzach dzieci dowiodły, że i tym razem zadziałał czar wspólnego czytania – szczególnie mocny dzięki ogromnej życzliwości i otwartości Autorki.

Spotkanie odbyło się dzięki dofinansowaniu ze środków Instytutu Książki w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

Książki pani Justyny to zaproszenie do przeżycia fantastycznej, zaskakującej przygody – dlatego zachęcamy do ich rezerwowania i wypożyczania:
https://m6021.lib.mol.pl

Opublikowano przez w dniu 12 października 2021 w Aktualności


Skip to content