Książka nr 1

23 kwietnia – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Z tej okazji prezentujemy wyjątkową książkę w naszej bibliotece – pierwszą książkę, która została wpisana do inwentarza Czytelni biblioteki. Słownik wyrazów obcych: 33.000 wyrazów, wyrażeń i przysłów cudzoziemskich : Podług zasad pisowni z roku 1936  M. Arcta. Książka została wydana w Krakowie w 1946 roku, liczy 408 stron.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w tym roku obchodzone jest po raz 25. Święto ustanowiono w 1995 roku.

Dlaczego 23 kwietnia? Data jest symboliczna. W tym dniu w roku 1616 zmarli Miguel de Cervantes, William Szekspir, Vladimir Nabokov, Maurice Druon, historyk peruwiański Inca Garcilaso de la Vega

Pomysłodawcą ustanowienia Światowego Dnia Książki był wydawca z Walencji, Vicente Clavel Andrés.

Opublikowano przez w dniu 23 kwietnia 2020 w Bez kategorii