Nowości Znak

Nowości Znak

Trzy książki, które warto wytropić.

W kwietniu, w sieci dystrybucyjnej Znaku, powinno znaleźć się kilka rzeczy wartych niezwłocznego odszukania: w księgarni lub też na bibliotecznej półce. Oto lista rankingowa. Krótka. Raptem trzy pozycje. A w dodatku lista i prywatna, i subiektywna.

Po pierwsze „Od podziemnego Kościoła do labiryntu wolności. Autobiografia”, rzecz pióra Tomasa Halika. Dzieło unikatowe, przede wszystkim (ale nie tylko) przez wzgląd na osobę autora. Kapłan w do bólu laickich Czechach – to już niezwykłość sama w sobie. Człowiek – nawrócony, działający i studiujący teologię w czasach stalinizmu – oto niezwykłość po raz wtóry. Ktoś, kto ceni sobie Czechy, zna i pojmuję ich specyficzną, niełatwą też intelektualną i historyczną aurę, książkę doceni. Nie mogę się doczekać….

Po drugie: tu zaś wirtualnie przenosimy się do z Hiszpanii! „Wielka historia życia” skreślona przez Hiszpana właśnie – Juana Luisa Arsuaga. Wydawniczy annos redaktorów Znaku brzmi zachęcająco, bo … książka: „zabierze cię w porywającą podróż po ścieżkach ewolucji w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: dlaczego człowiek pojawił się na Ziemi?” Dobrze, zatem niecierpliwie czekam, aby z Znakiem i J. L. Arsuaga zabrać się na taką podróż. Obiecane, zaklepane…

No i po trzecie – „Trzeci front”. Ten kto śledzi moje recenzje na stronie MBP, nie zdziwi się: oto „Czerwone żniwa. Tom II Trzeci front”. Tak, to druga odsłona alternatywnej historii lat sześćdziesiątych zaproponowanej przez duet Paweł Majka & Radosław Rusak.
A pomiędzy okładkami niemal 400 stron lektury…

Tomasz Dziki

Od podziemnego Kościoła do labiryntu wolności. Autobiografia - Halik Tomas | okładka   Życie. Fascynująca podróż przez 4 miliardy lat - Arsuaga Juan Luis | okładka  

Opublikowano przez w dniu 10 kwietnia 2020 w Bez kategorii


Skip to content