Biblio Plecaki ruszają w świat

Biblio Plecaki ruszają w świat

Z przedszkolakami z Osieczan uważnie przyjrzeliśmy się niezwykłemu jaju, jakie pewnego dnia na progu swego domu znalazła Cecylka Knedelek. Wiecie, co się z niego wykluło? Nie pisklątko, nie kurczątku, nie żółwik, nie dinozaur, ale… gąska! A trzeba przyznać, że w naszej bibliotece gąska Walerka z pewnością nie czułaby się samotna. Malutkie rączki stworzyły całe gęsie stado! Na koniec ptaki odleciały pięknym kluczem – wraz z kolejnym biblio-plecakiem.
Książki – inspiracje: Joanna Krzyżanek, Cecylka Knedelek przedstawia. Pierwsza pomoc nie tylko dla przedszkolaków, Jedność.

Pierwsza_pomoc_nie_tylko_dla_przedszkolakow_internet
Joanna Krzyżanek, Cecylka Knedelek przedstawia. Zasady bezpieczeństwa nie tylko dla przedszkolaków, Jedność.

Cecylka Knedelek zasady bezpieczenstwa midi
=======================================================

Wiecie, że w bibliotece wszystko może się zdarzyć? Mieszka u nas nawet słoń – i to nie zwyczajny, ale w kratkę! Niedawno poznały go przedszkolaki z Drogini i Głogoczowa. Co więcej, nie tylko z uwagą wysłuchaly opowiadania Wyjątkowy dzień, ale też przygotowały kolejnych uczestników parady z okazji Dnia Elmera. Ozdobione słonie okazały się jeszcze bardziej kolorowe niż sam Elmer.
Ksiązki – inspiracje: David McKee, Przyjaciele Elmera, Papilon 2019.David McKee, Elmer i pogoda, Papilon 2019.David McKee, Elmer. Najlepsze przygody, Papilon 2019.=======================================================
Po wypełnione książkami plecaki przybywają do nas kolejne grupy przedszkolaków. Poznają Bibliotekę i jej bogate zbiory, słuchają niezwykłych opowieści, a następnie wykonują inspirowane nimi prace plastyczne.
Jako pierwsze odwiedziły nas przedszkolaki z Bęczarki oraz Przedszkola nr 6 w Myślenicach. Wraz z Lusią i Filipem, bohaterami książki Rodziny Wafelków,  dzieci poznawały wartość współpracy, odkrywając, ile wspaniałych rzeczy można osiągnąć działając RAZEM.
Książka – inspiracja: Joanna Krzyżanek, Rodzina Wafelków, CED.
 
 ===================================================
Dwie biedronki z jednej łąki Joanny Wachowiak zachęciły przedszkolaki z Zasani do rozmów na temat tego, gdzie szukać szczęścia. Czy wiecznie niezadowolona biedronka Siedmiokropka znazłaby radość na innej łące?
Na pamiątkę wspólnej lektury wykonaliśmy biedronki – oczywiście wszystkie z sześcioma kropkami (kto sięgnie po książkę, zrozumie).
Książka – inspiracja: Joanna Wachowiak, Opowiastki dla małych uszu, BIS.
 
 
================================================================
W paski, w kratkę, w kwiaty… Wąsate, kolorowe i uśmiechnięte koty opuściły biblioteczny Oddział dla Dzieci. A wszystko dzięki przedszkolakom z Górnego Przedmieścia i Chełmu, które zainspirowane "Kotkami Dorotki" Joanny Krzyżanek, stworzyły całą gromadę pięknych i niepowtarzalnych kocurów.
Książka – inspiracja: Joanna Krzyżanek, Kotki Dorotki. Czytam uważnie, CED.
 

 ================================================================
Podczas spotkania z gośćmi z Gruszowa przez Bibliotekę przemknęły burze złości i fale strachu. Powiało nawet smutkiem. Na szczęście emocje te szybko ustąpiły miejsca RADOŚCI. Żywiołowe dzieci tworzyły wielkie, pełne emocji dzieła oraz własne autoportrety.  Czy dzięki takim działaniom młodzi miłośnicy gier i rozrywek tabletowych pokochają książki?
Książka – inspiracja: Anna Obiols, Maja i jej świat. Uczucia, Adamada.

Opublikowano przez w dniu 31 lipca 2019 w Bez kategorii


Skip to content