Wystawa Tomka Sikory

Wystawa Tomka Sikory

20 listopada 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. ks. Jana Kruczka odbył się wernisaż wystawy fotograficznej

Tomka Sikory

"Jesteśmy"


Tomasz Sikora – fotograf, autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych na całym świecie oraz 80 wydawnictw autorskich. Wielokrotnie nagradzany za kreatywność w fotografii. Dwukrotnie wybrany fotografem reklamowym roku w Australii, gdzie mieszkał przez wiele lat. Autor międzynarodowych kampanii reklamowych dla Hoteli Sheraton, Intercontinental, Singapore Airlines, Reebok. Autor albumów „Męskie granie”, Genius Loci” , „Bajko-nurki”, „Cztery pory roku”, „Chopin”.


Wystawa będzie czynna do 15 grudnia 2018 roku

Tomek Sikora prosił o przekazanie uczestnikom wernisażu następujący tekst:
Do uczestników wernisażu, a przede wszystkim miłośników fotografii. Bardzo miło wspominam wieczór 20 listopada w Galerii Biblioteki w Myślenicach. Czuję się świetnie tam gdzie panuje atmosfera pasji, bo nic innego jak pasja, w tym przypadku fotografowania pozwala nam na zdystansowanie się do codzienności nie zawsze wspaniałej.
Chciałbym Was namówić na skupienie się na fotograficznym opowiadaniu – eseju o swoim życiu, a więc o tym co w Was i wokół Was. Wiem, że to temat niełatwy, ale biorąc pod uwagę różnorodność zwodów, warunków do życia, sytuacji rodzinnej powstanie kilkadziesiąt opowiadań o człowieku, które spotkać się mogą kiedyś na wystawie.
Podejście do tematu bardzo osobiste, indywidualne od dokumentowania wszystkich ważnych elementów życia wokół Was do skupienia się na narracji poprzez autoportret. Nie wyłączając oczywiście połączenia tych dwóch form.
Liczę na to, że rezultaty tego działania nie tylko zaskoczą was, ale być może pozwolą wam zweryfikować stosunek do życia.
Wybaczcie, że się tak wymądrzam, ale mając doświadczenie po rocznym, codziennym rejestrowaniu swojego stanu emocjonalnego zrozumiałem jak wielką siłę autoterapeutyczną ma takie działanie.
Pozdrawiam serdecznie.
Ja ze swojej strony przy tej okazji polecam książkę – wywiad z Tomkiem Sikorą "Kapitalnie" wydaną przez Agorę. Znajdziemy tam poprzez odpowiedzi-rozważania Tomka Sikory odpowiedzi i sugestie dotyczące ważnych zagadnień i to nie tylko fotograficznych. To pozycja przedstawiająca "Kapitalnego" człowieka i "kapitalne" pomysły. Mocno polecam.

Opublikowano przez w dniu 15 grudnia 2018 w Bez kategorii


Skip to content