Wernisaż wystawy

25.05.2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. ks. Jana Kruczka w Myślenicach odbył się wernisaż wystawy fotografii:
„Koło fortuny"  Anety Więcek – Zabłotnej.

Cykle prac Anety Więcek – Zabłotnej prezentowane na wystawie „Koło fortuny” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Myślenicach są fotograficznym komentarzem istotnych dla autorki problemów społecznych. Stanowią niewątpliwie wyraz jej indywidualnego pojmowania świata, spostrzeżeń i osobistych refleksji, zdecydowanie jednak nie są próbą udzielenia jednoznacznych odpowiedzi. Autorka bowiem przez samo zasygnalizowanie problemów zmusza odbiorcę do zastanowienia i przemyśleń.
Artystka w bardzo świadomy i przemyślany sposób kreuje swoje obrazy szukając uniwersum łączącego wszystkich przeżywających ból, niemoc, bezsilność, bez względu na źródło ich pochodzenia. Wieloaspektowość podejmowanych treści sprawia, iż w jej obrazach każdy odnajdzie elementy otaczającej go rzeczywistości.
Minimalizm formalny, celność interpretacji poruszanych problemów oraz czytelny przekaz zawarty w strukturze plastycznej samego obrazu powodują, iż przedstawione prace stają się jeszcze bardziej wymowne.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy

Fotorelacja (tutaj)