Szkolenie dla edukatorów

Szkolenie dla Edukatorów Międzynarodowego Programu.

Poznaj najbardziej innowacyjne narzędzia i weź udział w bezpłatnym szkoleniu dla edukatorów Międzynarodowego Programu AFLATOUN, które odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Myślenicach.
Pracujesz z dziećmi lub młodzieżą? A może jesteś studentem i poszukujesz ciekawych ścieżek rozwoju. Weź udział w innowacyjnym szkoleniu dla edukatorów Aflatoun. Program wdrażany jest w 111 krajach i wsparciem obejmuje ponad 2 miliony osób. Aflatoun to globalny ruch, który łączy najlepsze światowe narzędzia dydaktyczne z obszaru edukacji społeczno-finansowej dedykowane dzieciom i młodzieży.
Od 2015 roku narzędzia i metodologia są dostępne w języku polskim.
„Widząc jak Aflatoun rozwija się na północy kraju, postanowiliśmy sprowadzić program do naszego regionu. Ten program pomaga młodym ludziom zrozumieć i odkryć własny potencjał. Aflatoun rozwija zaangażowanie dzieci i młodzieży do działania na rzecz otoczenia, przygotowując ich jednocześnie do bycia otwartymi, tolerancyjnymi i aktywnymi obywatelami. Program łączy edukację z zabawą, zawiera ponad 365 stron wyjątkowych materiałów dydaktycznych z całego świata dostosowanych do różnych grup wiekowych. Dzięki darowiźnie otrzymanej z Fundacji Banku Zachodniego WBK mamy możliwość zorganizowania szkolenia edukatorów skierowanego dla pracowników szkół, przedszkoli, świetlic, organizacji pozarządowych oraz studentów.”- podkreśla Izabela Janczak-Bizoń, koordynatorka programu.
Szkolenie obejmuje trzydniowe warsztaty dla edukatorów prowadzone przez ekspertów z Fundacji Nauka dla Środowiska z Koszalina. Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Rekrutacja trwa do 15.04.2018 roku. Warunkiem zakwalifikowania do udziału w szkoleniu jest obecność w całym trzydniowym cyklu od początku do końca.
Szkolenie opiera się także na prezentacji aplikacji edukacyjnej na system Android.
– Jeśli pracujesz lub planujesz pracę z dziećmi i młodzieżą i chcesz poznać nowoczesne narzędzia pracy.
– Jeśli chcesz zostać edukatorem światowej sieci Aflatoun i zdobyć międzynarodowy certyfikat.
– Wypełnij formularz https://goo.gl/forms/EBazINVRLHEOqnOj2  i zgłoś się do programu!
Termin: 27-29.04.2018
– Piątek  (09.00-19.00)
– Sobota (09.00-19.00)
– Niedziela (09.00-13.00)
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Myślenicach.
Zapraszamy do obejrzenia filmu promującego program Aflatoun.
Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Sportownia i Miejska Biblioteka Publiczna w Myślenicach.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.sportowia.eu
Projekt realizowany ze środków Fundacji Banku Zachodniego WBK w ramach programu Bank Ambitniej Młodzieży.

Opublikowano przez w dniu 9 kwietnia 2018 w Bez kategorii