Finał konkursu

Finał konkursuFOTOGRAFICZNA  BIBLIOTEKA

WYNIKI konkursu Z książką w tle
I miejsce – Julia Wielgus
II miejsce – Amelia Chrustek
III miejsce – Olga Ślusarz

Wyróżnienia:
Sylwia Zborowska
Ewelina Dróżdż
Urszula KobusSPONSORZY
NAGRODA GŁÓWNA:Tablet GOCLEVER ORION 7oL-Starostwo Powiatowe Myślenice
Pozostałe nagrody:akcesoria elektroniczne- Urząd Miasta i Gminy Myślenice

              akcesoria fotograficzne -Studio Foto-Videro-Master E.I.M.BieleccyO Projekcie Fotograficzna Biblioteka
12 maja 1364 akt fundacyjny Studium Generale (późniejszy Uniwersytet Jagielloński) wymieniał wśród pracowników uczelni stacjonariusza, który organizował wytwarzanie, udostępnianie i rozprowadzanie kopii ksiąg rękopiśmiennych. Datę tę uważa się powszechnie za początek zawodu bibliotekarza, księgarza, wydawcy i drukarza.
Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy rok 2014 został ogłoszony przez ludzi książki Rokiem Czytelnika. W związku z tym w całej Polsce podejmuje się działania wspierające rozwój czytelnictwa. Mają one na celu również uświadomienie społeczeństwu ważną rolę jaką odegrała książka w ewolucji intelektualnej i społecznej oraz jej promocję w tradycyjnej formie typograficznej.
Nasza biblioteka również bierze aktywny udział w propagowaniu wszelkich działań związanych książką i czytaniem, dlatego 20 czerwca 2014 roku rusza projekt Fotograficzna Biblioteka. Jego głównym celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród młodzieży i zachęcanie do korzystania nie tylko ze zbiorów tradycyjnych biblioteki, lecz także nowoczesnych środków komunikacji oraz upowszechnianie fotografii jako dziedziny sztuki powiązanej z literaturą. Projekt skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu myślenickiego. Przez kilka letnich tygodni młodzi ludzie będą mogli wziąć udział w warsztatach fotograficznych w bibliotece, a efektem końcowym całego przedsięwzięcia będzie konkurs fotograficzny Z książką w tle. Postaramy się wyłonić prace, które w najciekawszy i najbardziej intrygujący sposób będą promować książkę i czytanie jako formę spędzania wolnego czasu.

Opublikowano przez w dniu 16 grudnia 2014 w Bez kategorii


Skip to content