Konferencja bibliotekarzy

Konferencja bibliotekarzy

Szanowni Państwo,

Zapraszam na seminarium powiatowe pt. Biblioteka Publiczna – Profesjonalne Centrum Informacji Obywatelskiej, które odbędzie się w dniu 13 listopada 2014 roku. Jego organizatorami są Miejska Biblioteka Publiczna w Myślenicach, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie oraz Małopolskie Stowarzyszenie Rozwoju Regionalnego.
Seminarium odbędzie się w ramach projektu pod tym samym tytułem. Jego realizatorami są Małopolskie Stowarzyszenie Rozwoju Regionalnego oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, celem zaś podniesienie poziomu dostępu do informacji publicznej wśród użytkowników bibliotek publicznych, czemu służyć mają działania skierowane bezpośrednio do obywateli (beneficjentów ostatecznych), jak i aktywność koncentrująca się na podniesieniu poziomu kompetencji bibliotekarzy (beneficjentów pośrednich).
W ramach seminarium dr Artur Paszko zapozna nas z wortalem e-bibliotekarz.org jako narzędziem pracy bibliotekarza. Wysłuchamy ponadto następujących referatów:
• Informacja publiczna. Czyli co każdy bibliotekarz wiedzieć powinien –
mgr Paweł Soczek
• Biuletyn Informacji Publicznej, a także inne narzędzia służące do udostępniania informacji publicznej oraz możliwości ich wykorzystania w pracy biblioteki publicznej – mgr Piotr Jaworski-Grzanka
• Czy warto wiedzieć? Zdobywanie informacji publicznej na przykładzie trzech lokalnych portali internetowych – mgr Marcin Hałat

Seminarium rozpoczniemy o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Myślenicach, ul. A. Mickiewicza 17. W części poobiedniej, tj. po godz. 15.30, przewidujemy możliwość szerszej dyskusji z prelegentami.

                     Z poważaniem,
                Dyrektor Teresa Nalepa

Opublikowano przez w dniu 7 listopada 2014 w Bez kategorii


Skip to content