Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel

Dobrą tradycja bibliotek są spotkania autorskie. Lekcja z Anną Czerwińską-Rydel, pisarką literatury dziecięcej i młodzieżowej odbyło się w piątek 9 maja. W spotkaniu uczestniczyła młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Myślenicach oraz Szkoły Podstawowej z Bęczarki. Autorka biografii Chopina, Lutosławskiego, Fredry, Skłodowskiej-Curie, Makuszyńskiego… dzieliła się z młodymi ludźmi tajnikami warsztatu literackimego Przygodą związaną z odkrywaniem życiorysów wielkich ludzi.

Anna Czerwińska-Rydel muzyk, pedagog, autorka książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej, biograficznej. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Polskiej Sekcji IBBY.
Pomysłodawczyni i twórczyni serii biograficznych powieści dla dzieci i młodzieży o wielkich Polakach:Jaśnie Pan Pichon, rzecz o Fryderyku Chopinie (2010); W poszukiwaniu światła, opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie (2011); Po drugiej stronie okna, opowieść o Januszu Korczaku (2012); Mój brat czarodziej – opowieść o Irenie i Julianie Tuwima (2013); Kryształowe odkrycie. Powieść o Janie Czochralskim (2013); Fotel czasu – opowieść o Aleksandrze Fredrze (2013); Mistrz. Spotkanie z Witoldem Lutosławskim (2014); W podróży ze skrzypcami. Opowieść o Henryku Wieniawskim (2014); Moc czekolady. Opowieść o Wedlach i czekoladzie (2014); Słońcem na papierze. Wesoła opowieść o Kornelu Makuszyńskim (2014); Sto tysięcy kartek, opowieść o Józefie Ignacym Kraszewskim (2014) Współtwórczyni portalu Internetowego o Chopinie www.echopin.pl.

Anna Czerwińska-Rydel w swoich książkach i opowiadaniach pisze o ludziach z pasją, problemach dzieci, rodzinie, samotności, potrzebie bliskości, zrozumienia, miłości, a przede wszystkim o muzyce. Na stałe mieszka w Gdańsku. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i studentami prowadząc zajęcia muzyczne, pedagogiczne oraz terapeutyczne.

Opublikowano przez w dniu 14 maja 2014 w Bez kategorii


Skip to content