Spotkanie literackie

W dniu 18 listopada (poniedziałek) w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z dr Markiem Karwalą,
adiunktem w Katedrze Literatury Polskiej XX wieku Uniwersytetu Pedagogicznego oraz jurorem w olimpiadach literatury i języka polskiego. Dr Karwala jest autorem kilkudziesięciu artykułów poświęconych literaturze, a także krytyce sztuki. Brał udział w kilkunastu krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych. Wygłosił ponad sto wykładów o literaturze i kulturze dla młodzieży i dorosłych.

Tematem prelekcji w Bibliotece był Józef Czapski, malarz, pisarz, rysownik i publicysta,  jego życie i twórczość na tle przemian XX wieku. Prelegent przedstawił losy artysty począwszy od lat młodzieńczych, poprzez przeżycia wojenne, aż do śmierci w siedzibie paryskiej Kultury. Wykład wzbogacony o liczne dygresje i anegdoty o środowisku artystycznym zgromadził klasy drugie i trzecie Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki. Młodzież miała szansę pogłębić swoją wiedzę o jednym z ciekawszych artystów polskich XX wieku. Mamy nadzieję na kolejne odwiedziny dr Karwali z równie interesującymi wykładami.
Prelekcję sfinansowało Starostwo Powiatowe w Myślenicach.

Opublikowano przez w dniu 18 listopada 2013 w Bez kategorii