Spotkanie z Jakubem Ćwiekiem

We wtorek, 29 stycznia w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie w ramach projektu „Fantastyczna Biblioteka“. Gościem był Jakub Ćwiek, autor fantastyki, dziennikarz, felietonista, scenarzysta. Jest autorem powieści Liżąc ostrze, Ciemność płonie cykli opowiadań, min. Ofensywa szulerów, Krzyż Południa oraz zbiorów Gotuj z papieżem i Chłopcy i Kłamca – cztery bestsellerowe tomy opowieści o Lokim, nordyckim bogu stały się dla pisarza przepustką do pierwszej ligi pisarzy polskiej fantastyki. Wielokrotnie nominowany do nagrody im. Janusza Zajdla, jej laureat w roku 2011 za opowiadanie Bajka o trybach i powrotach.
Związany z klubami fantastyki w całym kraju, czynny uczestnik konwentów. Pasjonat. Dało się to odczuć na spotkaniu. Publiczność zgromadzona w sali biblioteki wysłuchała wykładów o literaturze z gatunku fantastyki oraz komiksie połączonych z prezentacją na temat: Geneza i ewolucja superbohaterów na przestrzeni XX wieku .Obok postaci mocno osadzonych w kulturze masowej, jak Superman czy Batman, pojawiły się mniej popularne, a pisarz mówił o wszystkich z taką samą znajomością rzeczy odpowiadając na pytania, a od czasu do czasu wdając się w krótkie dyskusje z uczestnikami spotkania.
Po prezentacji, która trwała dwie godziny autor podpisywał swoje książki wszystkim chętnym, były też wspólne zdjęcia. Nie wykluczył dalszej współpracy w przyszłości, więc być może zawita do nas powtórnie z kolejnym pasjonującym wykładem.

Opublikowano przez w dniu 30 stycznia 2013 w Bez kategorii