Lekcje biblioteczne

Lekcje biblioteczne

Lekcje biblioteczne są w naszej bibliotece już tradycyjną formą promocji czytelnictwa i obok codziennej obsługi czytelników, jedną z podstawowych form dostarczania informacji o funkcjonowaniu biblioteki. Prowadzone z ogromnym zaangażowaniem, uczą już najmłodszych czytelników korzystania ze wszystkich dostępnych form uzyskiwania potrzebnych informacji. Program lekcji jest dostosowany do poziomu słuchaczy, począwszy od przedszkolaków poprzez uczniów szkoły podstawowej po młodzież gimnazjalną i licealną.

Tematy spotkań dobierane są w taki sposób, aby odpowiadały na potrzeby uczniów a także, aby rozwijały zainteresowania i poszerzały horyzonty myślowe..

Stałą współpracę nawiązaliśmy z Gimnazjum nr 1 w Myślenicach, które dba aby każdy nowy rocznik "pierwszaków" zaczynał naukę od wizyty w bibliotece i zapoznał się z naszą oferta dla ich grupy wiekowej.

Gorąco zachęcamy nauczycieli i uczniów do udziału w proponowanych przez nas zajęciach oraz do zgłaszania propozycji tematów lekcji, które wzbogacałyby wiedzę uczniów. Przede wszystkim proponujemy zajęcia z korzystania ze zbiorów naszej książnicy oraz katologu na miejscu i on-line. Podczas każdej lekcji wyświetlane są prezentacje z następujących tematów: historia biblioteki oraz nowości dla poszczególnych grup wiekowych dostępnych w bibliotece.

Prosimy o wcześniejsze ustalenie daty i godziny planowanej lekcji.

Opublikowano przez w dniu 19 września 2012 w Bez kategorii


Skip to content