Program Rozwoju Bibliotek

Wraz z bibliotekami partnerskimi (Miejską Biblioteką Publiczną w Dobczycach, Gminną Biblioteką Publiczną w Raciechowicach i Gminną Biblioteką Publiczną w Wiśniowej) Miejska Biblioteka Publiczna w Myślenicach zakwalifikowała się do drugiego etapu „Programu Rozwoju Bibliotek”.

Przedsięwzięcie to, adresowane jest do książnic działających na obszarach wiejskich i w małych miasteczkach. Daje im unikatową szansę na wszechstronny rozwój. Uczestniczące w nim książnice mogą otrzymać sprzęt komputerowy i multimedialny (przeznaczony do publicznego użytku), pomoc przy tworzeniu programów rozwoju, a także wparcie merytoryczne ekspertów, przydatne np. w procesie przygotowywania wniosków wsparcie finansowe. Bibliotekarzom zaoferowany zostanie z kolei system rozmaitych szkoleń .
Programu Rozwoju Bibliotek dysponuje budżetem wynoszącym 28 milionów dolarów. Zakłada się, że z jego pomocy skorzysta ponad 3 tys. Polskich bibliotek. Prowadzony jest przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Fundusze, którymi dysponuje,  pochodzą z grantu przekazanego Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności przez Fundację Billa i Melindy Gates. Program zainicjowany w 2009 r., zostanie zakończony w 2013.

Opublikowano przez w dniu 12 maja 2011 w Bez kategorii


Skip to content