Nuty Chopina

Nuty Chopina

Pod takim hasłem odbyło się 26 kwietnia b.r. spotkanie autorskie z Izabellą Klebańską, autorką wielu książek dla dzieci, a także bajek i piosenek oraz scenariuszy radiowych i telewizyjnych dla młodzieży. Autorka jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi, a w telewizji debiutowała w programie 5-10-15.

Jej audycje „Tut Turu Company” i Tut Turu Quiz” emitowane przez Program I TVP cieszyły się dużą popularnością. W cyklu audycji „Miganki” uczyła dzieci języka migowego, współtworzyła „Domowe Przedszkole”.

Szczególnym powodzeniem cieszą się jej książki popularyzujące muzykę wśród najmłodszych w sposób niezwykle dowcipny i przystępny pt. : „Jak dżdżownica Akolada o muzyce opowiada”, „Muzyczna zgraja”, „Kaprys, żart i inne muzyczne fanaberie” oraz „Akolada.8stopień wtajemniczenia”.

Jednak spotkanie w MBP było spotkaniem muzycznym z uwagi na obchody Roku Chopina, w całości poświęcone temu wybitnemu kompozytorowi. Izabella Klebańska nakreśliła muzyczny portret Chopina, kompozytora wyjątkowego i niepowtarzalnego, którego 200 rocznica urodzin mija w tym roku. Dzieci uczestniczące w spotkaniu, miały okazję zapoznać się z biografią Chopina a także z fragmentami jego najsłynniejszych utworów muzycznych wykonywanych na żywo przez autorkę grającą na skrzypcach oraz z płyt odtwarzanych w trakcie spotkania. W utworach Chopina samodzielnie rozpoznawały tańce polskie takie jak :polonez, mazur, kujawiak, oberek. Rozszyfrowywały jaki ładunek emocjonalny zawiera utwór „Etiuida rewolucyjna”. W spotkaniu udział wzięły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 .

Uzupełnieniem spotkania jest wystawa w holu MBP pod tytułem „Rodem warszawianin, sercem Polak a talentem świata obywatel”, na którą składają się książki biograficzne i albumy poświęcone Fryderykowi Chopinowi.

Opublikowano przez w dniu 30 kwietnia 2010 w Bez kategorii


Skip to content