Warsztaty po raz drugi

Wolne stanowiska komputerowe czekają! W połowie października zakończyła się pierwsza edycja „Warsztatów komputerowych dla seniorów” zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Myślenicach. Za kilka tygodni rozpocznie się kolejny cykl zajęć. Zapisy już trwają.


Od kwietnia 2008 w MBP działa „Biblioteka Seniora”. Gromadzi wydawnictwa, tradycyjne oraz multimedialne, dostosowane do potrzeb i upodobań osób starszych. W zbiorach znajdują się m. in. książki drukowane wielkimi literami (bardzo chwalone przez osoby mające kłopoty z wzrokiem), a także audio-książki. Te ostatnie, czytane przez lektora, rozpowszechniane są na płytach CD. Bez większych kłopotów można je odsłuchać na radio-odtwarzaczu lub za pośrednictwem komputera. Rzecz w tym, że – jak słyszymy- wiele starszych osób nie potrafi nawet włączyć komputera.


Stąd pomysł zorganizowania warsztatów komputerowych. W program zajęć wpisano podstawy obsługi systemu operacyjnego oraz najistotniejszych aplikacji, edytora tekstu, programu do obsługi poczty elektronicznej.
Sposób prowadzenia warsztatów dostosowano do możliwości seniorów. Unikamy stosowania terminologii technicznej, czy uczenia rzeczy, które bardziej niż zwykłych ludzi, pasjonują techników. Dozujemy ponadto tempo nauki oraz ilość przekazywanych informacji.

Uczestnictwo w „Warsztatach Komputerowych” jest bezpłatne. Wystarczy przyjść do Biblioteki i zapisać się do jednej z dwóch grup warsztatowych. Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu: zawsze w poniedziałki. Godziny zostaną dostosowane do potrzeb zainteresowanych. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Opublikowano przez w dniu 5 listopada 2008 w Bez kategorii


Skip to content